Синоќа околу 21 часот на автопатот Скопје – Велес, кај „Штипска Петља“, полициски службеници запреле патничко возило „Опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М. (54) од с. Арачиново – Скопје.

При контрола на возилото биле пронајдени 10 лица-мигранти.

Мигрантите и И.М. биле предадени во Полициската станица Велес за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот против И.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.