Ноќва околу 2 часот во Полициската станица Пробиштип, 43-годишна жена од Пробиштип пријавила дека околу 1 часот на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“ во Пробиштип била физички нападната од Ј.Ј.(35) од Пробиштип, кој се обидел да изврши и обљуба врз неа.

Ј.Ј. бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Пробиштип.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.