Полициски службеници синоќа ул.„Орце Николов“ во Скопје го привеле Е.Д., кој бил баран по централна потерница по судска наредба за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело, соопшти МВР.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.