Вчера околу 17 часот на Граничен премин Табановце, на излез од Република Македонија, при контрола на К.Б. (25) од с. Долно Палчиште -Боговиње, тетовско, било утврдено дека евидира на стоп-листа и е предмет на потрага.

К.Б. е лишен од слобода и предаден на СВР-Куманово за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.