Вчера попланде околу 18 часот на Граничен премин “Ќафасан”, лишени од слобода и задржани се С.Л. (34) и Ф.Б. (39), двајцата од Р. Албанија поради распишана меѓународна потерница.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.