Вчера околу 15 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ бил приведен А.Г. (28) од Kосово, кој бил баран од Интерпол.

Лицето било предадено на полициски службеници од СМПС за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.