Вчера околу 15 часот на Граничниот премин Долно Блаце од слобода бил лишен К.Ф. (42) од Република Албанија затоа што при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа на стоп листата со мерка „Апси“ по барање на Интерпол.

К.Ф. бил предаден во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.