Рано утрово во 05.40 часот, на Граничен премин Табановце за излез од земјава се пријавил С.А. (24) од Албанија со фалсификувана албанска патна исправа.

С.А. бил лишен од слобода и задржан во ПС Куманово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.