Ноќеска околу 04 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола, било констатирано дека Ј.Ј. (57) од Панчево, Република Србија, се наоѓа на стоп – листа.

Во 05 часот лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Куманово за понатамошна постапка.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.