Вчера попладне на Граничен премин „Меѓународен аеродром – Скопје“, од слобода бил лишен К.Ѓ. (63) од Скопје поради тоа што при пасошка контрола и проверка било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „А” (апси) по барање на СВР-Скопје.

Подоцна, тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.