На Меѓународниот аеродром Скопје на 31 јануари во 13 часот бил лишен од слобода Р.С.(27) од Косово, кој при пасошка контрола приложил патна исправа на име од С.И.(24) од с.Арачиново, скопско, и по негово кажување илегално влегол во Македонија од Косово.

Лицето е предадено на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал и миграција – Скопје за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.