Демонстрантите фрлаа со предмети кон зградата на Соранието и кон полицискиот кордон.
Потоа ситуацијата ексалираше и полицијата ја рази групата демонстранти.
Приведени се 4 лица а повреден и еден полицаец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.