Апсење се случи вечерва на кружниот тек кај Католичка Црква.На фотографијата може да се забележи зголемено полициско присуство кај кружниот тек, се гледаат четири полициски возила,објави „Инфомакс“.

Полицијата на местото на настанот вели дека станува збор за расправија во сообраќајот, за што не е потребно толкаво полициско присуство.

Нема информации дали апсењата се поврзани со вечерашните инциденти кај споменикот на Скендербег и пред Собранието

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.