Вчераутро на Аеродром „Св.Апостол Павле“ во Охрид бил приведен Т.С. (44) од Р. Турција и против него била поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

Според пријавеното, тој се обидел да излезе од Македонија со турска службена патна исправа, за која било утврдено дека е фалсификувана.

За настанот е известен јавен обвинител.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.