За разлика од Силјан Мицевски, вториот бизнисмен од случајот „Меѓународен сојуз“, Адријан Амзоски се појави на рочиштето во својство на оштетен.

На денешното судење беше објавено дека Адријан не бил управител на „Дрим билдинг“ туку татко му Селадим Амзоски. Адријан со генерално полномошно ги водел преговорите и потпишувал договори со „Меѓународен сојуз“. Тој побара оштета од 190.000 евра.

Судот побара од Адријан да поднесе доказ дали е управител или ополномоштето лице.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.