Синоќа околу 21 часот од страна на патролен тим од Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор – Богородица, поради нелегално поминување на државната граница од Република Грција во Македонија, била приведена Н.Л. (54) од Република Албанија.

Со лицето извршен бил разговор по што била задржана во полициска станица за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.