Вчера попладне на ул. „Вељко Влаховиќ“ во Дебар, патничко возило „мерцедес“, со англиски регистарски ознаки, управувано од Ф.Х. (32) од селото Боровјан – Република Албанија, удрил во малолетничка по што избегал од местото.

Малолетничката била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид за укажување лекарска помош.

Полициската станица од Дебар презема мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.