Вчераутро на Граничниот премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода M.E. (24) од Р. Албанија, бидејќи при извршена контрола било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „апси“ по барање на Интерпол.

М.Е. бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.