Вчера попладне на граничен премин „Богородица“, полициски службеници го привеле Т.Г. (37) од Република Албанија бидејќи се наоѓа на листата со мерка „Апси“, по меѓународна потрага од Интерпол.

Тој бил предаден во Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.