Во периодот синоќа од 19 часот до 01 часот ноќеска, одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за Прекршоци од возачи на мотори.

Притоа, сторени се вкупно 36 прекршоци од возачи на мотори и на сите им се издадени прекршочни платни налози.

Откриени се и 44 останати прекршоци за кои се издадени 18 мандатни платни налози и 26 прекршочни платни налози, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.