Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 23.20 часот на Кеј „Димитар Влахов“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Е.З.(49) од Битола затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска стани и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.