Кондовецот Агим Красниќи од вчера е во бегство, тој не се вратил во затворот во Штип по викендов, дознава Алфа. Красниќи бил пуштен дома, но откако вчера не се вратил назад тој се води за бегалец и полицијата веќе го бара.

Со доаѓањето на СДСМ на власт, во ноември 2017 година Красниќи после 9 години поминати зад решетки, доби право дома да си оди за викенди. Тој со неговата седумчлена група беше уапсен во 2008 година за нерегуларности и предизвикување неправилности на тогашните парламентарни избори, неовластено поседување оружје и злосторничко здружување.

Кондовската група доби вкупно 50 години затворска казна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.