Ацо Колевски е нов претседател на Советот на јавни обвинители. На денешната седница тој бил избран едногласно со 10 гласа ЗА, а немал противкандидат. Колевски за себе вели дека зад себе има 30 годишно искуство во јавно обвинителската дејност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.