Дедо од Скопје пријавил дека бил каснат од куче.

– На 15.02.2022 во 19.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.Ј.(81) од Скопје пријавил дека на ул.„Ташко Караџа“ бил каснат од куче скитник, информира МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.