Во текот на изминатото деноноќие (30/31.10.2020) по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистриран е 761 прекршок, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Од таму апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.