Во ОВР Кавадарци вчера во 16:30 часот  било пријавено дека во ЈЗУ ОБ Кавадарци бил донесен  Љ.Н. (57), вработен во една кавадаречка компанија.

Тој додека ја чистел машината на која работел се лизнал, по што се здобил со телесни повреди.

Од СВР Велес информирааt дека за настанот е запознат трудов инспектор и се преземаат мерки за негово расветлување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.