Работниците кои работат на изведбата на градежните работи во близина на стадионот „Тумбе кафе“ во Бтиола, во текот на вчерашниот ден пронашле 459 гранати од Првата светска војна.

Како што соопшти МВР, гранатите биле подигнати од страна на пиротехничари од Дирекцијата за заштита и спасување за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.