Вчера во полициска станица Прилеп од општа болница Прилеп било пријавено дека кај нив била донесена почината жена. Како што сооппштува МВР, станува збор за В.Ј.(42) од с.Марил, прилепско.

Известен е јавен обвинител по чија наредба над телото на починатата ќе се изврши обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.