Шеесет и седумгодишен тетовец, вчера ( 12 декември ) пријавил семејно насилство што околу 20 часот и 30 минути во заедничкиот дом го извршил неговиот 38-годишен син. По кусата вербална расправија, синот физички го нападнал, а нешто подоцна лишен е одслобода и се расчистува случајот, по што ќе следува поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.