Не е позната причината за смртта на 38-годишната Т.С.Т. од Тетово, која вчера нешто после 18 часот била донесена во клиничката болница во Тетово без знаци на живот. Увидот ќе покаже како починала тетовката, врз која според МВР немало траги на насилство.

„Вчера ( 19 декември ) околу 18 часот и 20 минути, во тетовската клиничка болница, без знаци на живот, била донесена 38-годишната тетовка Т.С.Т. На нејзиното безживотно тело немало траги на насилство. Извршен е увид, а телото нa

T.С.Т. предадено му е на семејството.“, соопштија од МВР.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.