На 19 ноември, во Полициската станица Аеродром, В.Ј.(68) од Скопје пријавила дека на подрачје на Аеродром, во зградата каде живеела, била физички нападната од соседот Б.П.(36) од Скопје.

Од СВР Скопје велат дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.