Дадилка заврши во притвор, откако нејзиното агресивно однесување врз дете беше регистрирано на камера во игротека со Скопје.

На снимката се гледа како на едно од трите деца со кои доаѓа, му удрира шлаканици, го влече по подот и насилно го седнува на столче.

Нејзиното агресивно однесување го пријавал менаџерот на игротеката. Обвинителството и` одреди 30-дневен притвор за изживувањето врз две-годишното дете. За случајот е известен и Центарот за социјални работи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.