Вчера околу 19 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 29-годишниот тетовец К.В., кој бил пријавен од неговата 51-годишна мајка дека физички ја нападнал во
семејниот дом.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.