Скопјанец на возраст од 25 години со повреди донесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

На 04.12.2020 во 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека Б.П.(25) од Скопје, додека извршувал работни задачи во фирма во Скопје, се здобил со повреда, констатирана во Комплекс клиники „Мајка Тереза”, информира МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.