Скопјанка се здоби со тешки повреди откако вчера во 13.00 часот беше прегазена на улица „Индира Ганди“ во Скопје.

Како што соопштуваат од МВР, патничко возило „форд фокус“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Ш.(23) од Скопје удрило во пешакот С.Д.(57) од Скопје.

С.Д. се здобила со тешки телесни повреди и со истото возило била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.