На 25.02.2022 во 10.40 часот било пријавено дека на бул.“Мајка Тереза“ патничко моторно возило “бмв 320-д“ со скопски регистарски ознаки управувано од Т.М.(22) од село Горно Количани-скопско удрило во В.Т.(71) од Скопје.

В.Т. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.