Во акциска контрола на територијата на државата споведена изутрината од 05.00 до 08.00 часот, службеници на министерството за внатрешни работи казниле 210 возачи за возење со брзина поголема од дозволената.

Како што информираат од МВР, од санкционираните 210, 24 возилa се движелe со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а седум со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.