Полициски службеници на СВР Тетово синоќа, околу 22:20 часот, го привеле З.А. (19) од тетовско село Озормиште, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“.

З.А. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ за издржување на казната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.