Охриѓанка на возраст од 19 години вчера во полиција пријавила дека на 29 јануари,  околу 23 часот, нејзиниот невенчан сопруг, извршил обљуба врз неа.

Според пријавата, станува збор за 23-годишниот А.М. од Струга.

Полицијата презема мерки за целосно расветлување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.