Осумнаесетгодишната скопјанка, најмладата жртва од ковид-19 наведена во вчерашниот билтен, се породила во март, информираа за „Телма“ од Министерството за здравство.

Таа починала по лекување на Инфективна клиника во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.