Вчера во 17.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола била донесена почина 18-годишна девојка од Битола.

Како што соопшти МВР, лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство.

Причините за смртта сè уште не се познати, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.