Две лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчера на регионалниот пат Кочани-Пониква. Во незгодата учествувале патничко моторно возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки управувано од С.М. (42) од Штип и моторцикл „зонгшен“ без регистарски ознаки управуван од 17-годишно лице од с.Бели каде сопатник бил Ј.К.(69) од с.Бели.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле моторциклистот и сопатникот кои биле пренесени во Јавната здравствена установа-Кочани. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Полициската станица Кочани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.