17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз, објави Канал5.

Девојката е во свесна состојба и е на одделението КАРИЛ. Деовојката била качена на еден од вагоните на железничката станица МАџари каде дошло до струен удар при што се здобилеа со повреди. На местото на настанот пристигнале полициски службеници. Истрагата се уште е во тек, а според нефицијалните информации девојката се качила на вагонот за да снима ТИК ТОК видео.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.