Хероинот е пронајден во акција на САНС.

Кај Ќустендил, во селото Коњаво, запленета е пратка од 16 кг хероин, соопштуваат бугарските медиуми. Уапсени се лица од Бугарија и Македонија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.