Момче на возраст од 16 години исчезна во водите на Преспанското езеро во близина на Претор, откако се превртела педалинка.

Потрагата по момчето траеше вчера до доцна во ноќта.

Од полицијата информираат дека на 2 август во 18 часот во полициската станица во Ресен е пријавено дека во водите на Преспанското езеро кај Претор исчезнало 16-годишеното момче.

Станува збор за жител од околината на Ресен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.