Во СВР Струмица е пријавен случај на обљуба врз малолетно машко дете од страна на 16-годишник.Случајот вчера го пријавила мајката на малолетното дете.

Од МВР денеска информираа дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.