Припадници на полицијата ноќеска околу 2 часот и 30 минути на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар лишиле од слобода 15-годишен малолетник од Албанија, поради сомнение дека на гостиварското подрачје извршил повеќе кражби и тешки кражби во куќи.

Како што информираат од МВР, притоа кај него биле пронајдени и одземени повеќе предмети за кои постои сомнеж дека потекнуваат од овие кражби. Тој е задржан во Полициската станица во Гостивар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.