103 вработени во МВР се во самоизолација, а четиринаесетмина се позитивни на Ковид-19 објави „Телма“.

Најголемиот дел од оние во самоизолација се припадници на МВР коишто од 8 до 14 мај престојувале во одморалиштето на МВР во Охрид, како и персоналот вработен во одморалиштето и други лица.

Од четиринаесетте позитивни на Ковид-19, 7 се од единицата ЕБР, 1 од единица ЕСЗ, 1 од ОЗОЛО, 3 од СВР Скопје и 2 од СВР Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.