Вчера во 17:00 часот на регионалниот пат Тетово – с.Пирок, кај с.Камењане, 14 – годишен малолетник од село Камењане, управувајќи патничко возило „рено клио“, со тетовски регистарски ознаки, удрил во пешакот Ќ.О.(76) од село Камењане.

По незгодата пешакот бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово каде од страна на лекар била констатирана смрт.

Извршен бил увид на местото на незгодата од јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.