Во Полициската станица Аеродром, Б.Д.(47) од Скопје пријавил дека во неделата околу 12.00 часот на булевар „Србија“ неговата 12-годишна ќерка била касната од куче скитник во пределот на левата рака.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.